Horoskop pre psy

Baran 21.3 - 20.4

Pre psa narodeného v znamení barana je typická túžba po slobode. Nedá sa priviazať k búde na reťaz alebo dokonca zavrieť do koterca. Vždy si nájde štrbinku alebo spôsob ako nájsť vytúženú slobodu. Taktiež bude vždy dávať najavo svoju vodcovskú povahu. Stále bude chcieť byť tým prvým, či už voči ostatným psom alebo majiteľovi. V domácnosti chce byť vždy na prvom mieste a dokáže byť pekne nepríjemný ku svojej konkurencii. Preto sa snažte vyhnúť chovu viac než jedného maznáčika Barana  naraz, hlavne pokiaľ ide o jeden druh.

Sú to veľmi energický a zdatný psíkovia. Vďaka energickosti sú hravý aj  v neskorom veku a chovajú sa ako šteniatka. Potrebujú veľa pohybu, najlepšie vo veľkom otvorenom priestore, kde sa môžu slobodne vybehať a vyblázniť. So psom Baranom bude spokojný dôsledný a energický človek. Peciváľ, nedôsledný alebo slabý majiteľ s Baranom nikdy  nebude tvoriť dobrý tím.

Najdôležitejšie vlastnosti k Baranovi sú trpezlivosť a vytrvalosť.  Odmenou Vám bude verný a veselý spoločník aj  do  nepohody.

Býk 21.4 - 20.5

Je to pes, ktorý má rád zabehnutý poriadok. Je typom kľudného maznáčika, ktorý rád zostáva v dome a je stredne náladový. Ale pozor býva veľmi tvrdohlavý. Je viac ako pravdepodobné, že počká až vy prídete k nemu, než by on prišiel k vám. Neurobí nič pokiaľ to on sám nebude chcieť. Môže spôsobiť problémy pri zaraďovaní ďalšieho zvieraťa do domáctnosti.  Býci sú trochu žiarlivý a mávajú problém sa s niekým alebo niečím  deliť. Pokiaľ však dostane istotu, že s novým obyvateľom nič nestratí, príjme ho.

Býk má veľmi rád svoje pohodlie, s chuťou sa nechá opatrovať, kŕmiť, česať, hladkať apod., pričom sa bude tváriť nadmieru spokojný. Ale aj cez svoju pohodlnosť ide o psy bystré a schopné rýchlo sa učiť.

Býci sú náchylný k priberaniu, preto je dobré dohliadať na ich jedálniček a odolávať pokušeniu dávať im zbytky od stola.

Blíženci 21.5 - 21.6

Blíženec je charakteristický svojou premenlivou a rozmanitou náladou. Má veľký zmysel pre rozpustilé darebáctva. Pokiaľ Vám nevadí časté psie rozprávanie  v podobe štekotu, kňučania, mrnčania a pištania, je stvorený priamo pre Vás. Psí bliženci sú hyperaktívny a milujú, keď sa okolo nich neustále niečo deje. ćím viac podnetov je v ich okolí tým lepšie. A to, čomu sa vyhne všetkými labkamy je nuda.
Blíženci sú veľmi citlivý na rôzne pachy a nieje ani výnimkou, že majú  bystré aj všetky ostatné zmysly, sluch a zrak. Bývajú často aj dosť prieberčivý, takže nachovať ich býva zložité a hneď tak sa do niečoho nezahryznú. Dokonca nie je vylúčené, že ich budete musieť do jedla prehovárať.
Pre svoj spokojný život potrebuje originálneho a kreatívneho pána, ktorý je schopný ho rozmaznávať tými najlepšími maškrtami.

Rak 22.6 - 22.7

Psy narodený v znamení raka sú citlivý, potrebujú ochranu a starostlivosť. Majú veľmi radi svoj domov a majiteľa. Preto radi zostávajú doma a nemajú žiadnu potrebu utekať, alebo prejavovať túžbu po slobode. Taktiež sa radi hrajú s deťmi ale musia snimi pri hre zachádzať s maximálnou jemnosťou.

Na oplátku budú prekjavovať veľkú náklonnosť, pravidelne Vás a vaše deti budú oblyzovať, budú sa  kvám túliť a neodmietnu žiadnu ponuku k pohladkaniu. sú  veľmi emotívny a najšťastnejší sú, keď vidia, že ste doma alebo v ich  blízkosti. Pokiaľ sa pokúsite pohladakť iné zviera budťe pripravený na ohromnú scénu. Sú totiž veľmi žiarlivý.
To z čoho majú najväčší strach, je drezúra a tvrdý tréning. Boja sa kriku a zlej nálady. Nebránia sa učeniu nových vecí, ale potrebujú preto  svoj kľud a ticho.

Dôležitým orgánom tohto znamenia je žalúdok, preto je veľmi vhodné venovať väčšiu pozornosť jeho potrave. Môžu byť viacej náchylný k bolestiam žalúdku zvracaniu a pod.

Lev 23.7 - 23.8

Zo psov v znamení leva vyžaruje teplo, istota a sila. Využívajú každú príležitosť k tomu aby sa predviedli ale taktiež potrebujú byť vo svojej činnosti povzbudzovaný. Pokiaľ nebudú môcť predvádzať svoje schoponosti a vedomosti stanú sa znich veľmi smutný psy.

Nikdy nemajú strach a sú veľmi temperamentný. Milujú slobodu pohybu a nemajú radi ploty a rôzne ohradenia. Nejedná sa o psých povalačov, takže potrebujú neustále nejakú zmenu a akciu. Radi prijmajú  akúkoľvek zodpovednosť a neľahké úlohy, ale vždy potrebujú byť za svoju snahu odmenený.

Veľmi radi sa predvádzajú, takže pokiaľ hľadáte psy na výstavy je pre Vás znamenie leva to pravé. Sú totiž veľmi hrdý, sebeistý a majú potrebu vyjadrovať svoju majestátnosť.

Ich znamenie vládne srdcu a chrbtu. Preto mávajú slabšie srdce, častejšie sa u nich vyskytujú infarkty a potiaže s chrbtom.

Panna 24.8 - 23.9

Pes v znamení panny je veľmi čistotný. Dalo by sa povedať, že miluje poriadok a všetko vykonáva veľmi poctivo až puntičkársky. Taktiež ku svojmu spokojnému životu potrebuje pravidlá. Psí panny žijú radi v čistom prostredí, preto je dôležité ich peliešok pravidlene čistiť a zaisťovať mu vždy čerstvú vodu a potravu.

Majú neustálu potrebu niečo robiť, a keď nieje nič na prácu začnú sa nudiť a cítiť bezmocný. Dobre sa učia rôzne psie úlohy a majú neuveriteľnú pamäť , ale len pod podminekou, že bude nasledovať dobrá odmena, ktorá vňom vzbubí pocit sabaúcty. Je dobré ich neustále podporovať, pretože majú nízke sebavedomie.

Pre pannu sú veľmi dôležité vnútorné orgány a nervová sústava. Preto budte vždy veľmi opatrný na jeho výživu.

Váhy 24.9 - 23.10

Psy narodený v znamení Váh sú v mladosti veľmi družný a majú radi spoločnosť ostatných. Niesú to bojovníci a je veľmi ťažké ich prinútiť bojovať. Pokiaľ môžu,  vždy sa akémukoľvek konfliktu vyhnú alebo sa boj pokúšajú zastaviť. Preto sú považované za mierumilovných maznáčikov. Ale napriek svojej snahe o vzťahy a blízkosť k človeku sú veľmi vrtkavý a náladový psy.

Rovnako ako každá váha majú rovnaké problémy v rozhodovaní. Je dobré im vymýšlať neustále nejaké úlohy, aby sa uistili o svojom správnom rozhodovaní. Vo výchove ťažko nesú hrubé slová, neobalené spôsoby a nepríjemné chovanie. Pre svoj psí život potrebujú rovnováhu a kľudné prostredie.

Orgánom dôležitým pre váhy sú ľadviny, preto je veľmi dôležité aby mali dostatok čistej vody.

Škorpión 24.10 - 22.11

Tajomsto, vášeň a vanaliezavosť. Tak by sa dali charakterizovať psy narodené v znamení škorpióna. Sú to veľmi citlivý psy, ktorý ale svoje city nedávajú hneď najavo a vytvárajú okolo seba hmlu tajomstva. Často svoje pocity potláčjú a keď už to ďalej nejde, vybuchnú a niekdedy zúria. Dokonale vycítia, že sa vo svorke deje niečo zlé a niekedy to v sebe neudržia a zavrčia. Radi sa zúčastňujú pri všetkom a na čo boli zavolaný. Rýchlo sa učia akékoľvek psie triky, stačí sa im dostatočne venovať.

Ďaľšou významnou vlastnosťou Škorpióna je jeho majetníckosť. Chce mať všetko a to v najkratšej možnej dobe. Taktiež veľmi radi pozorujú svoje okolie. Dalo by sa povedať, že sú to psí pozorovatelia. Preto nie je dobré ich zatvárať do kotercov, kde na nič nevidia, dokážu si hlasno vynútiť zmenu.

Orgánmi dôležitými pre toto znamenie sú reprodukčné orgány a preto je im potrebné prepáčiť občasný útek za psím kamarátom.

Strelec 23.11 - 21.12

Strelci milujú slobodu. Sú to optimistický, prezieravý, mnohostranný a túžiaci psy. Často však vo svojom chovaní trochu vrtošiví , pokiaľ neuznajú ľudské obmedzenia.  Veľmi radi sa učia, ale učenie  musí byť spojené s hrou a musí byť zábavné. Potom sú ochotný sa učiť do hĺbky. Veľmi ľahko ich ale čokoľvek zaujímavejšie rozptýli a odvedie ich pozornosť.

Radi poznávajú nové veci a miesta. So záujmom preskúmávajú svoje okolie a preto nemajú radi obmedzovanie v podobe ohrád a reťazov.

Potrebujú tiež neustále mať čo robiť, inak majú sklon sa nudiť a dokonca devastovať zariadenie. Preto sú šťastný keď môžu behať,skákať,  plávať alebo inak vybýjať svoju energiu. Pokiaľ u svojho majiteľa pocítia slobodu a súčastne istotu, pripútajú sa knemu silnejšie než ktorékoľvek iné zanmenie.

Znamenie strelca vládne nohám a preto sú tieto zvieratá veľmi silné a zdravé.

Kozorožec 22.12 - 20.1

Rozhodnosť, praktickosť, ctižiadostivosť, spoľahlivosť a vytrvalosť. Tak by sa dali charakterizovať psy v znamení Kozorožca. Potrebujú byť rešpektovaný a chcú mať všetko vo svojom žovote pod kontrolou. Kozorožci milujú, keď môžu za niečo niesť zodpovednosť. Či už pri strážení koterca alebo domu. Keď potom za svoje úsilie dostanú odmenu, budú iba žiariť šťastím. Avšak sú veľmi sporovlivý, preto sa môže stať, že si svoju odmenu zahrabávajú a schovávajú na neskôr.

Milujú zem a prírodu, veľmi radi ovoniavajú a značkujú stromy. Tým ľahko rozširujú svoje teritórium a dávajú najavo, kto tu vládne. Namajú radi, keď im nejaký votrelec obsadí ich miestečko.

Traduje sa, že psy narodený v tomto znamení sa dožívajú vysokého veku. Ich znamenie vláden kostre a zubom. Preto by ich starva mala byť plná vitamínov a minerálom.

Vodnár 21.1 - 19.2

Pre psy narodené v znamení vodnára je charakteristická vynaliezavosť, origonálne myslenie a inteligencia. Sú  nezávislý a jedinečný. Slobodu potrebjú rovnako ako psy narodený v znamení strelca. Sú radi  v kontakte s ľuďmi, ale tiež potrebujú svoje miestečko, kam si zalezú a nikto iný sa knim nedostane a kde môžu  mať aspoň chvíľku iba pre seba. Sú veľmi aktívny vymýšlejí neustále nejakú lumpáreň, takže ich majiteľ sa snimi nikdy nebude nudiť. Majú radi svoju nezávislosť a ťažko nesú, keď je niečo zakázané.

Sú priateľský a spoločenský, ale výrazne nepriľnú k nikomu určitému. Každého majú radi svojím spôsobom a hlevne milujú vzrušenie.

Znamenie vodnára vládne obehu, holenej a členkovej kosti. Preto je dobré mu poskytnúť dostatok pohybu, ale tam kde si nemôže ublížiť.

Ryby     20.2 - 20.3

Psy narodený v znamení Rýb sú charakteristický svojou nedotknutiteľnosťou, pradstavivosťou, citlivosťou a romantikou. Ide o tiché psy, ktoré často v kľude pozorujú svoje okolie. Niekoľko hodín sa pri tom nemusí ani pohnúť, vypadajú, že spia, ale i napriek tomu vnímajú všetko čo sa okolo nich deje. V momente niečoho zaujímavého, čo by stálo za akciu, prekvapia svoje okolie náhlou a prudkou reakciou. Majú radi kľudné a tiché prostredie  a na búrlivé môžu reagovať dosť nespokojne.

Majú zosilnené pocity akéhokoľvek druhu.  Môžu mať veľkú radosť rovnako ako veľkú zlosť  na niečo, čo sa mu práve nepáči. Taktiež sú veľmi intuitívne a vždy vycítia zmenu v ich svorke. Akúkoľvek hádku alebo výmenu názorov berú veľmi ťažko a pokiaľ trpíte budú trpieť s vami.

Ich zdravie je rovnako citlivé ako oni sami. Sú to psy veľmi krehký. Preto je dôležité jemné zaobchádzanie. Dôležitiá je aj správna teplota a výživa. Znamenie rýb vládne nohám, preto je dôležité udržovať ich labky a nechty upravené a čisté .