Horoskop pre mačičky

Baran 21.3 - 20.4

Mačičky narodené v znamení Barana  sú veľmi činorodé, bojovné a súťaživé. Ako maznáčikovia sú veľmi vznetlivé a netrpezlivé. Ich nespútaná energia sa niekedy môže prejaviť proti zavedeným pravidlám. Nikdy nespia na vavrínoch a sú neustále v strehu. Sú to veľké parádnice  a preto neváhajú svoj kožúšok čistiť aspoň 5 x denne. Z ich vrodenej bojovnosti vyplýva aj ich majetnícky sklon, takže pokiaľ si donesiete domov mačacieho miláčika v znamení Barana, budete sa musieť zmieriť s tým, že ďalšie zvieratko k sebe ľahko nepustí.

Býk 21.4 - 20.5

Mačací miláčikovia narodený v znamení Býka majú radi všetko, čo je krásne, pohodlné a trvalé. Sú veľmi maškrtný a majú radi rafinované jedlá, preto majú niekedy sklon priberať na váhe. Sú veľmi citlivý a stratu svojho pána nesú veľmi ťažko rovnako, ako aj akákoľvek sebemenšia hádka spôsobuje citovú traumu. Najradšej majú, keď sa môžu svojmu pánovi stúliť k nohám. Pre ich vrodenú citlivosť  je vhodné u nich nikdy nešetriť chválou a láskyplným slovom.

Blíženci 21.5 - 21.6

Mačičky narodené v znamení Blížencov se dajú charakterizovať jedným slovom – ukecané. Veľmi nerady prestávajú mňaukať, majú neustálu potrebu niečo na vás hovoriť. Túži byť neustále stredobodom pozornosti a potrebuje uznanie a obdiv. Životne dôležitá je pre ne láska a priateľstvo. Túžia po harmonickom vzťahu, a prípadné sklamania potom berú ako životú katastrofu, ostanú zatrpknuté a veľmi často sa premenia v pomstychtivé tvory.


Rak 22.6 - 22.7

Mačičky narodené v znamení Raka potrebujú k svojmu spokojnému životu harmonický domov. Potrebujú svoje miestečko ktoré bude patriť iba im a odkiaľ vás budú môcť neustále sledovať. Sú nedôverčivými introvertmi a dokážu nadviazať priateľstvo až po dlhšej dobe. Potom však prejavia veľké puto, ktoré pre nich mnoho znamená, takže neznesú zlobu.


Lev 23.7 - 23.8

Mačací maznáčikovia  pod nadvládou Leva sú radi obdivovaný a opatrovaný. Niekedy sa môže zdať, že sú až urazený a namyslený. Veľmi hrdo prinesú napríklad ulovenú myš, ale chcú byť i náležite pochválený. V prípade  že ich budete prehliadať spôsobíte im neskutočnú urážku a poníženie. Aj napriek týmto negatívnym vlastnostiam vedia byť aj veľmi štedrý a láskavý.


Panna 24.8 - 23.9

Pre mačičky narodené v znamení Panny je typická ich čistotnosť a poriadok. Dôsledným čistením svojho kožúška trávia väčšinu dňa a dokonale si budú užívať česanie a kúpanie. Sú najvernejšími mačkami z celého zverokruhu. Svojho pánka si vyberajú veľmi starostlivo a akonáhle si zvolia, už ťažko menia a svojho vyvoleného budú bezvýhradne milovať.


Váhy 24.9 - 23.10

Mačičky narodené v znamení Váh milujú prítomnosť ostatných zvierat a tiež im nevadia nové miesta. Bez problémov si zvyknú na nové prostredie, ktoré veľmi rýchlo a radí preskúmajú. Ale pri tom všetkom sa chovajú múdro a rozvážne. Avšak i v novom prostredí túžia hlavne po harmonii a plnej miske. Milujú svoje pohodlie a sú natoľko múdre, že urobia čokoľvek, aby o svoje miestečko neprišli.


Škorpión 24.10 - 22.11

Pre mačičku narodenú v znamení Škorpiona je typické jej sebavedomie, hrdosť a príťažlivosť. Prekypujú vášňou, ktorú však starostlivo skrývajú, takže málokdo prekukne ich škrupinu. Láka ich čokolvek nepoznané a neboja sa pre nové poznanie riskovať. Spoliehajú sa len sami na seba a preto je veľmi ťažké s nimi nadviazať priateľstvo. Vetšinou majú radi len silné osobnosti. Pre ich dôveru je nutné tolerovať ich zmysel pre dominanciu a samostatnosť.


Strelec 23.11 - 21.12

Mačičky v znamení Strelca sú veľmi zvedavé. Stačí im len chvíľku  nechať  pootvorené dvere a už sa vydávajú preskúmať nový svet. K tomu ich vedie ich túžba po slobode  a nezávislosti. Od malička však bývajú veľmi samostatné, odvážne a neskrotné. Všade vlezú a všetko musia preskúmať, ale aj tak sa vždy vrátia do tepla svojho domova a k plnej miske. Sú veľmi inteligentné a majú pevné zdravie, vďaka svojmu temperamentu si udržujú skvelú kondíciu a dožívajú sa vysokého veku.

Kozorožec 22.12 - 20.1

Pre mačičky narodené pod znamením Kozorožca je typická ich rezervovanosť. Potrebujú lásku a pozornosť, aby dokázali otvoriť svoje srdce. Pokiaľ nájdu správneho človeka, nikdy sa nevyrovnajú s jeho stratou a na niekoho nového si len ťažko zvyknú.  Túžia byť zabezpečené, mať rešpekt a dobrý peliešok. Majú dokonalú pamäť, pevnú vôľu a učenlivosť, čo im zaručuje úspech v akejkoľvek činnosti.


Vodnár 21.1 - 19.2

Mačičky Vodnárky sú nepredvídateľné, neskrotné a slobodomyseľné. Majú o všetko záujem a to ich môže dostať  do veľmi nebezpečných situácií. Namiesto odovzdanej lásky uprednostňujú priateľstvo a vzájomné pochopenie. Nemajú rady osvojovanie a nerady sa zmierujú s pravidlami a uzatvoreným priestorom. Jednajú impulzívne a preto musí byť ich výchova vedená dôsledne.

Ryby        20.2 - 20.3

Mačičky narodené v znamení Rýb by sa daly charakterizovať ako rojkovia, ktorý rady v kľude pozorujú svoje okolie. Sú tajuplne a zdržanlivé. Niekedy i veľmi nevyspytateľné. Sú veľmi citlivé a pokiaľ niekto zraní ich city dokážu veľmi žalostne mňaukať. Oplývajú silnou intuíciou a dokážu veľmi rýchlo vycítiť nebezpečie. Ľahko podliehajú stresom, hystérií a nemociam. Je dôležité im dávať viac lásky a porozumenia než akémukoľvek inému znameniu. Pokiaľ však majú dostatok lásky, prispôsobia sa i skromným podmienkam.